||
F

FARMEN BORETTSLAG955 502 086

Fælleseje
Boligselskab
Thora Meyers gate 9 8622 MO I RANA, Norge

FARMEN BORETTSLAG

Lukket 13. juni 2023, Frivillig likvidation

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 13. jun. 2023
Type
Boligselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
810.000
NOK
Årsresultat 2021
9.916
NOK
Samlet egenkapital 2021
14.523.993
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
810.000
Samlet årsresultat
9.916
Samlede aktiver
15.791.340
Samlet gæld
1.267.347
Samlet egenkapital
14.523.993

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
810.000
Samlede driftsomkostninger
788.285
Driftsresultat
21.715
Finansielle indtægter/omkostninger
-11.799
Resultat før skat
9.915
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-1
Samlet årsresultat
9.916

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
15.095.480
Samlede omsætningsaktiver
695.860
Samlede aktiver
15.791.340
Kortfristet gæld
253.655
Langfristet gæld
1.013.692
Samlet gæld
1.267.347
Indskudt kapital
2.700
Overført overskud
14.521.293
Samlet egenkapital
14.523.993
Samlet egenkapital og gæld
15.791.340

Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.201
Industrigruppe
Almennyttige boligselskaber