||
O

OBV EIENDOM AS912 814 734

Udlejning
Aktieselskab
Dreggen 1 3077 SANDE I VESTFOLD, Norge

OBV EIENDOM AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 28. nov. 2013 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
18.340
NOK
Årsresultat 2022
-82.095
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.152.622
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
18.340
Samlet årsresultat
-82.095
Samlede aktiver
1.490.149
Samlet gæld
337.527
Samlet egenkapital
1.152.622

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
18.340
Samlede driftsomkostninger
123.518
Driftsresultat
-105.178
Finansielle indtægter/omkostninger
-63
Resultat før skat
-105.241
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-23.146
Samlet årsresultat
-82.095

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
935.243
Samlede omsætningsaktiver
554.906
Samlede aktiver
1.490.149
Kortfristet gæld
58.996
Langfristet gæld
278.531
Samlet gæld
337.527
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
1.052.622
Samlet egenkapital
1.152.622
Samlet egenkapital og gæld
1.490.149

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt