||
E

ECL EIENDOM AS924 685 247

Udlejning
Aktieselskab
Sandstuveien 60A 1184 OSLO, Norge

ECL EIENDOM AS

Lukket 22. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 2. mar. 2020 til 22. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.144.675
NOK
Årsresultat 2022
384.364
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.001.922
NOK
Sidst opdateret: 15. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.144.675
Samlet årsresultat
384.364
Samlede aktiver
5.409.618
Samlet gæld
4.407.696
Samlet egenkapital
1.001.922

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.144.675
Samlede driftsomkostninger
228.822
Driftsresultat
915.853
Finansielle indtægter/omkostninger
-401.711
Resultat før skat
514.142
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
129.778
Samlet årsresultat
384.364

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
5.409.618
Samlede aktiver
5.409.618
Kortfristet gæld
979.486
Langfristet gæld
3.428.210
Samlet gæld
4.407.696
Indskudt kapital
1.000.000
Overført overskud
1.922
Samlet egenkapital
1.001.922
Samlet egenkapital og gæld
5.409.618

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt