||
C

CIMBER AS965 387 374

Udlejning
Aktieselskab
c/o Birgit Liodden Slemdalsveien 25A 0371 OSLO, Norge

CIMBER AS

Lukket 26. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 26. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.743.453
NOK
Årsresultat 2021
314.889
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.764.884
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.743.453
Samlet årsresultat
314.889
Samlede aktiver
4.572.119
Samlet gæld
2.807.235
Samlet egenkapital
1.764.884

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.743.453
Samlede driftsomkostninger
1.206.711
Driftsresultat
536.742
Finansielle indtægter/omkostninger
-133.031
Resultat før skat
403.711
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
88.822
Samlet årsresultat
314.889

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.819.605
Samlede omsætningsaktiver
1.752.514
Samlede aktiver
4.572.119
Kortfristet gæld
705.447
Langfristet gæld
2.101.788
Samlet gæld
2.807.235
Indskudt kapital
53.374
Overført overskud
1.711.510
Samlet egenkapital
1.764.884
Samlet egenkapital og gæld
4.572.119

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt