||
A

AURORA POLARIS INVEST AS912 114 597

Udlejning
Aktieselskab
8270 DRAG, Norge

AURORA POLARIS INVEST AS

Lukket 28. juni 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 24. jun. 2013 til 28. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
4.298.200
NOK
Årsresultat 2019
-110.433
NOK
Samlet egenkapital 2019
-305.295
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
4.298.200
Samlet årsresultat
-110.433
Samlede aktiver
1.463.852
Samlet gæld
1.769.147
Samlet egenkapital
-305.295

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
4.298.200
Samlede driftsomkostninger
4.406.641
Driftsresultat
-108.441
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.992
Resultat før skat
-110.433
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-110.433

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
65.267
Samlede omsætningsaktiver
1.398.585
Samlede aktiver
1.463.852
Kortfristet gæld
1.769.147
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.769.147
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-335.295
Samlet egenkapital
-305.295
Samlet egenkapital og gæld
1.463.852

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt