||
H

HOLMSBU FRITID AS917 465 479

Udlejning
Aktieselskab
Norderhaug Flendalsvegen 298 2420 TRYSIL, Norge

HOLMSBU FRITID AS

Lukket 22. marts 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 13. jul. 2016 til 22. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
7.796.083
NOK
Årsresultat 2022
2.614.125
NOK
Samlet egenkapital 2022
17.417.068
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 24. okt. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
7.796.083
Samlet årsresultat
2.614.125
Samlede aktiver
37.676.132
Samlet gæld
20.259.064
Samlet egenkapital
17.417.068

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
7.796.083
Samlede driftsomkostninger
3.785.864
Driftsresultat
4.010.219
Finansielle indtægter/omkostninger
-658.776
Resultat før skat
3.351.443
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
737.318
Samlet årsresultat
2.614.125

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
24.677.480
Samlede omsætningsaktiver
12.998.652
Samlede aktiver
37.676.132
Kortfristet gæld
3.478.636
Langfristet gæld
16.780.428
Samlet gæld
20.259.064
Indskudt kapital
14.791.537
Overført overskud
2.625.531
Samlet egenkapital
17.417.068
Samlet egenkapital og gæld
37.676.132

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt