||
T

TØRRE AS919 063 130

Udlejning
Aktieselskab
Østre Strandgate 5 4610 KRISTIANSAND S, Norge

TØRRE AS

Lukket 3. juli 2023, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

TØRRE AS KONKURSBO

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 30. maj 2017 til 3. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.400.000
NOK
Årsresultat 2021
-288.827
NOK
Samlet egenkapital 2021
-5.511.754
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.400.000
Samlet årsresultat
-288.827
Samlede aktiver
56.727
Samlet gæld
5.568.480
Samlet egenkapital
-5.511.754

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.400.000
Samlede driftsomkostninger
1.971.480
Driftsresultat
428.520
Finansielle indtægter/omkostninger
-617.777
Resultat før skat
-189.257
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
99.570
Samlet årsresultat
-288.827

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
52.718
Samlede omsætningsaktiver
4.009
Samlede aktiver
56.727
Kortfristet gæld
3.433.979
Langfristet gæld
2.134.501
Samlet gæld
5.568.480
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-5.536.184
Samlet egenkapital
-5.511.754
Samlet egenkapital og gæld
56.727

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt