BN UTLEIE DA
Lukket 16. maj 2025, Frivillig likvidation
Eie og forvalte fritidseiendom for utleie.
Eie, forvalte og leie ut fritidseiendom.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Links
Organisation
- Bestyrelsesformand
- HB
Hans Bogsti1974
- Driftstid
- 19 år
- - 26. apr. 2006 til 16. maj 2025
- Type
- Ansvarligt selskab med delt ansvar
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2019
- 122.846
- NOK
- Årsresultat 2019
- -20.229
- NOK
- Samlet egenkapital 2019
- 274.401
- NOK
Sidst opdateret: 1. apr. 2025
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
HB 1974 | Bestyrelsesformand, Kontaktperson, Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar) | - |
ET | Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar), Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 122.846 |
Samlet årsresultat | -20.229 |
Samlede aktiver | 274.401 |
Samlet gæld | 0 |
Samlet egenkapital | 274.401 |
R&T
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 122.846 |
Samlede driftsomkostninger | 147.568 |
Driftsresultat | -24.722 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 4.492 |
Resultat før skat | -20.229 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -20.229 |
Balanceoversigt
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 200.000 |
Samlede omsætningsaktiver | 74.401 |
Samlede aktiver | 274.401 |
Kortfristet gæld | 0 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 0 |
Indskudt kapital | 274.401 |
Overført overskud | 0 |
Samlet egenkapital | 274.401 |
Samlet egenkapital og gæld | 274.401 |
Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt