||
V

VERKSGATEN 46 EIENDOM AS921 146 043

Udlejning
Aktieselskab
c/o Andre Rygh Verksgata 46 4013 STAVANGER, Norge

VERKSGATEN 46 EIENDOM AS

Lukket 25. september 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 23. apr. 2019 til 25. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.992.225
NOK
Årsresultat 2022
1.993.861
NOK
Samlet egenkapital 2022
13.834.377
NOK
Sidst opdateret: 6. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.992.225
Samlet årsresultat
1.993.861
Samlede aktiver
15.096.639
Samlet gæld
1.262.262
Samlet egenkapital
13.834.377

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.992.225
Samlede driftsomkostninger
2.046.486
Driftsresultat
2.945.739
Finansielle indtægter/omkostninger
-389.571
Resultat før skat
2.556.168
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
562.307
Samlet årsresultat
1.993.861

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
131.590
Samlede omsætningsaktiver
14.965.049
Samlede aktiver
15.096.639
Kortfristet gæld
364.727
Langfristet gæld
897.535
Samlet gæld
1.262.262
Indskudt kapital
8.866.670
Overført overskud
4.967.707
Samlet egenkapital
13.834.377
Samlet egenkapital og gæld
15.096.639

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt