||
N

NESBYEN CENTER AS931 046 888

Udlejning
Aktieselskab
3540 NESBYEN, Norge

NESBYEN CENTER AS

Lukket 9. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 9. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
5.875.271
NOK
Årsresultat 2019
4.276.343
NOK
Samlet egenkapital 2019
-9.268.143
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
5.875.271
Samlet årsresultat
4.276.343
Samlede aktiver
23.969.998
Samlet gæld
33.238.141
Samlet egenkapital
-9.268.143

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
5.875.271
Samlede driftsomkostninger
5.642.697
Driftsresultat
232.575
Finansielle indtægter/omkostninger
4.043.768
Resultat før skat
4.276.343
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
4.276.343

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
23.167.514
Samlede omsætningsaktiver
802.484
Samlede aktiver
23.969.998
Kortfristet gæld
7.275.395
Langfristet gæld
25.962.746
Samlet gæld
33.238.141
Indskudt kapital
104.000
Overført overskud
-9.372.143
Samlet egenkapital
-9.268.143
Samlet egenkapital og gæld
23.969.998

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt