||
D

DAG H. HOLDING AS997 723 139

Fast ejendom
Aktieselskab
Bureveien 10B 1621 GRESSVIK, Norge

DAG H. HOLDING AS

Lukket 13. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 20. dec. 2011 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
2

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.122.171
NOK
Årsresultat 2022
99.980
NOK
Samlet egenkapital 2022
389.644
NOK
Sidst opdateret: 13. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.122.171
Samlet årsresultat
99.980
Samlede aktiver
610.906
Samlet gæld
221.262
Samlet egenkapital
389.644

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.122.171
Samlede driftsomkostninger
1.071.967
Driftsresultat
50.204
Finansielle indtægter/omkostninger
61.560
Resultat før skat
111.764
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
11.784
Samlet årsresultat
99.980

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
61.139
Samlede omsætningsaktiver
549.767
Samlede aktiver
610.906
Kortfristet gæld
209.478
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
221.262
Indskudt kapital
112.015
Overført overskud
277.629
Samlet egenkapital
389.644
Samlet egenkapital og gæld
610.906

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom