||
K

KALKVEIEN 13 AS933 477 347

Udlejning
Aktieselskab
Brennløkkveien 1 1484 HAKADAL, Norge

KALKVEIEN 13 AS

Lukket 23. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 23. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.557.126
NOK
Årsresultat 2022
764.204
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.397.662
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.557.126
Samlet årsresultat
764.204
Samlede aktiver
3.848.148
Samlet gæld
450.486
Samlet egenkapital
3.397.662

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.557.126
Samlede driftsomkostninger
577.227
Driftsresultat
979.899
Finansielle indtægter/omkostninger
-152
Resultat før skat
979.747
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
215.543
Samlet årsresultat
764.204

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.440.835
Samlede omsætningsaktiver
407.313
Samlede aktiver
3.848.148
Kortfristet gæld
319.815
Langfristet gæld
130.671
Samlet gæld
450.486
Indskudt kapital
213.470
Overført overskud
3.184.192
Samlet egenkapital
3.397.662
Samlet egenkapital og gæld
3.848.148

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt