LEIKVANGVEGEN 41-43 AS
Lukket 18. december 2024, Mangler obligatorisk revisorLEIKVANGVEGEN 41-43 AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Kjøp av tomteland for utvikling, oppføring og salg av boliger og
næringslokaler, samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med
dette.
Eiendomsutvikling, entreprisevirksomhet, oppføring av boliger og
næringslokaler for salg.
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Adm. direktør
- Bestyrelsesformand
- GM
Geir Morten Foss1982
- Driftstid
- 10 år
- - 1. mar. 2014 til 18. dec. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 18.500.000
- NOK
- Årsresultat 2022
- -161.331
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- -131.051
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Fratrådt | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
GM 1982 | Bestyrelsesformand | - |
| Fratrådt | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 10. sep. 2024
Resumé
| År | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 18.500.000 | 0 |
Samlet årsresultat | -161.331 | 0 |
Samlede aktiver | 3.018.949 | 7.136.695 |
Samlet gæld | 3.150.000 | 7.106.415 |
Samlet egenkapital | -131.051 | 30.280 |
R&T
| År | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 18.500.000 | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 17.268.162 | 0 |
Driftsresultat | 1.231.838 | 0 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -1.393.169 | 0 |
Resultat før skat | -161.331 | 0 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 | 0 |
Samlet årsresultat | -161.331 | 0 |
Balanceoversigt
| År | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 | 7.136.260 |
Samlede omsætningsaktiver | 3.018.949 | 435 |
Samlede aktiver | 3.018.949 | 7.136.695 |
Kortfristet gæld | 3.150.000 | 7.106.415 |
Langfristet gæld | 0 | 0 |
Samlet gæld | 3.150.000 | 7.106.415 |
Indskudt kapital | 30.280 | 30.280 |
Overført overskud | -161.331 | 0 |
Samlet egenkapital | -131.051 | 30.280 |
Samlet egenkapital og gæld | 3.018.949 | 7.136.695 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt