||
M

MEISEVEIEN HYBELHUS AS979 834 195

Udlejning
Aktieselskab
Meiseveien 1 4406 FLEKKEFJORD, Norge

MEISEVEIEN HYBELHUS AS

Lukket 10. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 14. maj 1998 til 10. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.779.713
NOK
Årsresultat 2022
1.509.922
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.197.333
NOK
Sidst opdateret: 26. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 25. sep. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.779.713
Samlet årsresultat
1.509.922
Samlede aktiver
2.450.752
Samlet gæld
253.419
Samlet egenkapital
2.197.333

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.779.713
Samlede driftsomkostninger
37.945
Driftsresultat
1.741.768
Finansielle indtægter/omkostninger
17.894
Resultat før skat
1.759.662
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
249.740
Samlet årsresultat
1.509.922

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
2.450.752
Samlede aktiver
2.450.752
Kortfristet gæld
3.679
Langfristet gæld
249.740
Samlet gæld
253.419
Indskudt kapital
1.330.000
Overført overskud
867.333
Samlet egenkapital
2.197.333
Samlet egenkapital og gæld
2.450.752

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt