||
E

ELLE EIENDOM ANS976 695 011

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Nordre Elle Gård 1449 DRØBAK, Norge

ELLE EIENDOM ANS

Lukket 21. april 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
27 år
- 28. aug. 1996 til 21. apr. 2023
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
509.788
NOK
Årsresultat 2022
-1.785.549
NOK
Samlet egenkapital 2022
24.769.046
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Kontaktperson-
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Suppleant-

Andre

NavnRolleAktier
N
NARUM REVISJON AS
Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
509.788
Samlet årsresultat
-1.785.549
Samlede aktiver
28.233.650
Samlet gæld
3.464.604
Samlet egenkapital
24.769.046

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
509.788
Samlede driftsomkostninger
843.338
Driftsresultat
-333.550
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.451.998
Resultat før skat
-1.785.549
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.785.549

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
28.233.650
Samlede aktiver
28.233.650
Kortfristet gæld
3.464.604
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
3.464.604
Indskudt kapital
0
Overført overskud
24.769.046
Samlet egenkapital
24.769.046
Samlet egenkapital og gæld
28.233.650

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt