||
A

ARVID JOHANNESSEN AS915 014 771

Udlejning
Aktieselskab
c/o Arvid Johannessen Nordre Skansemyren 10 5019 BERGEN, Norge

ARVID JOHANNESSEN AS

Lukket 10. juli 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 10. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-36.888
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.118.143
NOK
Sidst opdateret: 24. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-36.888
Samlede aktiver
3.145.463
Samlet gæld
27.320
Samlet egenkapital
3.118.143

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
27.860
Driftsresultat
-27.860
Finansielle indtægter/omkostninger
-9.028
Resultat før skat
-36.888
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-36.888

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
56.000
Samlede omsætningsaktiver
3.089.463
Samlede aktiver
3.145.463
Kortfristet gæld
15.000
Langfristet gæld
12.320
Samlet gæld
27.320
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
3.018.143
Samlet egenkapital
3.118.143
Samlet egenkapital og gæld
3.145.463

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt