||
J

JØRGENRUD HOLDING AS889 144 742

Udlejning
Aktieselskab
c/o Svein Jørgenrud Tangerudveien 8 0982 OSLO, Norge

JØRGENRUD HOLDING AS

Lukket 13. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 26. jan. 2006 til 13. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
526.000
NOK
Årsresultat 2022
-113.840
NOK
Samlet egenkapital 2022
12.316.108
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
526.000
Samlet årsresultat
-113.840
Samlede aktiver
12.377.184
Samlet gæld
61.076
Samlet egenkapital
12.316.108

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
526.000
Samlede driftsomkostninger
810.622
Driftsresultat
-284.622
Finansielle indtægter/omkostninger
88.233
Resultat før skat
-196.389
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-82.549
Samlet årsresultat
-113.840

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.754.299
Samlede omsætningsaktiver
5.622.885
Samlede aktiver
12.377.184
Kortfristet gæld
61.076
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
61.076
Indskudt kapital
242.337
Overført overskud
12.073.771
Samlet egenkapital
12.316.108
Samlet egenkapital og gæld
12.377.184

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt