VINOR ENGROS AS
Lukket 31. maj 2023, InsolvensbehandlingVINOR ENGROS AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- AT
- Bestyrelsesformand
- Driftstid
- 3 år
- - 13. feb. 2020 til 31. maj 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2020
- 1.551.247
- NOK
- Årsresultat 2020
- 117.475
- NOK
- Samlet egenkapital 2020
- 147.475
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AT | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.551.247 |
Samlet årsresultat | 117.475 |
Samlede aktiver | 323.206 |
Samlet gæld | 175.731 |
Samlet egenkapital | 147.475 |
R&T
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.551.247 |
Samlede driftsomkostninger | 1.389.601 |
Driftsresultat | 161.646 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -11.037 |
Resultat før skat | 150.609 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 33.134 |
Samlet årsresultat | 117.475 |
Balanceoversigt
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 48.500 |
Samlede omsætningsaktiver | 274.706 |
Samlede aktiver | 323.206 |
Kortfristet gæld | 173.485 |
Langfristet gæld | 2.246 |
Samlet gæld | 175.731 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 117.475 |
Samlet egenkapital | 147.475 |
Samlet egenkapital og gæld | 323.206 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger