||
S

STEP HOLDING AS992 563 672

Udlejning
Aktieselskab
Tråkka 3 3055 KROKSTADELVA, Norge

STEP HOLDING AS

Lukket 4. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 22. apr. 2008 til 4. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
3

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.694.907
NOK
Årsresultat 2022
-159.752
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.027.073
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.694.907
Samlet årsresultat
-159.752
Samlede aktiver
7.350.220
Samlet gæld
323.147
Samlet egenkapital
7.027.073

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.694.907
Samlede driftsomkostninger
1.727.957
Driftsresultat
-33.050
Finansielle indtægter/omkostninger
-15.344
Resultat før skat
-48.394
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
111.358
Samlet årsresultat
-159.752

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.606.000
Samlede omsætningsaktiver
1.744.220
Samlede aktiver
7.350.220
Kortfristet gæld
323.147
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
323.147
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
6.827.073
Samlet egenkapital
7.027.073
Samlet egenkapital og gæld
7.350.220

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt