||
A

ARKADEN EIENDOM AS977 540 690

Udlejning
Aktieselskab
Reinslettveien 48 8009 BODØ, Norge

ARKADEN EIENDOM AS

Lukket 13. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
26 år
- 20. maj 1997 til 13. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
4

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.896.155
NOK
Årsresultat 2021
477.153
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.316.021
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.896.155
Samlet årsresultat
477.153
Samlede aktiver
2.508.591
Samlet gæld
1.192.571
Samlet egenkapital
1.316.021

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.896.155
Samlede driftsomkostninger
1.395.286
Driftsresultat
500.869
Finansielle indtægter/omkostninger
12.362
Resultat før skat
513.231
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
36.078
Samlet årsresultat
477.153

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
384.000
Samlede omsætningsaktiver
2.124.591
Samlede aktiver
2.508.591
Kortfristet gæld
692.571
Langfristet gæld
500.000
Samlet gæld
1.192.571
Indskudt kapital
1.260.000
Overført overskud
56.021
Samlet egenkapital
1.316.021
Samlet egenkapital og gæld
2.508.591

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt