VINDUSVASKING AS
Lukket 31. december 2024, Frivillig likvidation
Vindusvask for private og bedrifter, samt andre renholdstjenester.
Rengjøring av bygninger utvendig, vinduer og lignende. Rengjøring av
bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Nøgleord
rengøringutvendigbygningerkontorerfabrikkerbutikkerinstitusjonervinduspussingskorsteinsfeiingrengjøring av peiserovnerfyringsanleggkjelerventilasjonskanalerutluftingsanleggindustrimaskiner
Organisation
- Bestyrelsesformand
- MK
Marianne Korsrud1967
- Driftstid
- 1 år
- - 29. mar. 2023 til 31. dec. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2023
- 801.314
- NOK
- Årsresultat 2023
- 34.563
- NOK
- Samlet egenkapital 2023
- 64.562
- NOK
Sidst opdateret: 14. nov. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MK 1967 | Bestyrelsesformand | - |
MO | Næstformand | - |
II | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 801.314 |
Samlet årsresultat | 34.563 |
Samlede aktiver | 486.530 |
Samlet gæld | 421.967 |
Samlet egenkapital | 64.562 |
R&T
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 801.314 |
Samlede driftsomkostninger | 756.721 |
Driftsresultat | 44.593 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -284 |
Resultat før skat | 44.309 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 9.746 |
Samlet årsresultat | 34.563 |
Balanceoversigt
| År | 2023 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 296.699 |
Samlede omsætningsaktiver | 189.831 |
Samlede aktiver | 486.530 |
Kortfristet gæld | 70.390 |
Langfristet gæld | 351.577 |
Samlet gæld | 421.967 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 34.562 |
Samlet egenkapital | 64.562 |
Samlet egenkapital og gæld | 486.529 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.22
Industrigruppe
Udvendig rengøring af bygninger og industrirengøring
81.220
Industrigruppe
Udvendig rengøring af bygninger og industrirengøring