||
H

HVERVENMOVEIEN EIENDOM VIII AS997 405 056

Udlejning
Aktieselskab
Hvervenmoveien 49 3511 HØNEFOSS, Norge

HVERVENMOVEIEN EIENDOM VIII AS

Lukket 27. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 11. okt. 2011 til 27. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.401.840
NOK
Årsresultat 2022
115.065
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.117.662
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.401.840
Samlet årsresultat
115.065
Samlede aktiver
14.733.042
Samlet gæld
12.615.381
Samlet egenkapital
2.117.662

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.401.840
Samlede driftsomkostninger
1.021.594
Driftsresultat
380.246
Finansielle indtægter/omkostninger
-232.665
Resultat før skat
147.581
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
32.516
Samlet årsresultat
115.065

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
13.706.271
Samlede omsætningsaktiver
1.026.771
Samlede aktiver
14.733.042
Kortfristet gæld
384.188
Langfristet gæld
12.231.193
Samlet gæld
12.615.381
Indskudt kapital
1.635.374
Overført overskud
482.288
Samlet egenkapital
2.117.662
Samlet egenkapital og gæld
14.733.042

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt