||
S

SPG INVEST 25 AS999 319 858

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Scandinavian Property Group AS Ruseløkkveien 30 0251 OSLO, Norge

SPG INVEST 25 AS

Lukket 1. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 5. jan. 2013 til 1. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.038.725
NOK
Årsresultat 2022
-3.687.006
NOK
Samlet egenkapital 2022
784.422
NOK
Sidst opdateret: 31. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.038.725
Samlet årsresultat
-3.687.006
Samlede aktiver
4.391.578
Samlet gæld
3.607.156
Samlet egenkapital
784.422

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.038.725
Samlede driftsomkostninger
5.363.043
Driftsresultat
-4.324.318
Finansielle indtægter/omkostninger
637.312
Resultat før skat
-3.687.006
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-3.687.006

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.257.884
Samlede omsætningsaktiver
1.133.694
Samlede aktiver
4.391.578
Kortfristet gæld
3.607.156
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
3.607.156
Indskudt kapital
2.756.252
Overført overskud
-1.971.830
Samlet egenkapital
784.422
Samlet egenkapital og gæld
4.391.578

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom