||
S

STRANDGATA 2 AS884 482 992

Udlejning
Aktieselskab
Vikaveien 248 9303 SILSAND, Norge

STRANDGATA 2 AS

Lukket 14. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 21. maj 2002 til 14. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.029.388
NOK
Årsresultat 2022
168.733
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.550.004
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.029.388
Samlet årsresultat
168.733
Samlede aktiver
12.740.691
Samlet gæld
11.190.687
Samlet egenkapital
1.550.004

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.029.388
Samlede driftsomkostninger
598.385
Driftsresultat
431.003
Finansielle indtægter/omkostninger
-214.683
Resultat før skat
216.320
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
47.587
Samlet årsresultat
168.733

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
11.896.152
Samlede omsætningsaktiver
844.538
Samlede aktiver
12.740.691
Kortfristet gæld
913.660
Langfristet gæld
10.277.027
Samlet gæld
11.190.687
Indskudt kapital
1.550.000
Overført overskud
4
Samlet egenkapital
1.550.004
Samlet egenkapital og gæld
12.740.691

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt