BAKKE EIENDOM TRONDHEIM AS
Lukket 18. september 2024, Mangler obligatorisk revisorBAKKE EIENDOM TRONDHEIM AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Boligutvikling, samt kjøp og salg av eiendom og boliger og annet som
naturlig hører under dette. Selskapet kan også delta økonomisk eller
på andre måter i andre selskaper.
Boligutvikling, samt kjøp og salg av eiendommer og boliger.
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- AB
Arild Bakke Kvam1955
- Driftstid
- 7 år
- - 18. okt. 2017 til 18. sep. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 8.220.092
- NOK
- Årsresultat 2021
- -1.656.734
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -3.098.041
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AB 1955 | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 23. jan. 2024
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 8.220.092 |
Samlet årsresultat | -1.656.734 |
Samlede aktiver | 1.862.337 |
Samlet gæld | 4.960.378 |
Samlet egenkapital | -3.098.041 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 8.220.092 |
Samlede driftsomkostninger | 9.423.396 |
Driftsresultat | -1.203.304 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -453.430 |
Resultat før skat | -1.656.734 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -1.656.734 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.844.600 |
Samlede omsætningsaktiver | 17.738 |
Samlede aktiver | 1.862.337 |
Kortfristet gæld | 1.209.651 |
Langfristet gæld | 3.750.727 |
Samlet gæld | 4.960.378 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -3.128.041 |
Samlet egenkapital | -3.098.041 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.862.337 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt