||
E

ET EIENDOM DAL AS814 240 932

Udlejning
Aktieselskab
Skinnstudumpa 6 2072 DAL, Norge

ET EIENDOM DAL AS

Lukket 29. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 6. okt. 2014 til 29. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
384.660
NOK
Årsresultat 2022
219.321
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.317.268
NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
384.660
Samlet årsresultat
219.321
Samlede aktiver
1.943.732
Samlet gæld
626.464
Samlet egenkapital
1.317.268

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
384.660
Samlede driftsomkostninger
103.349
Driftsresultat
281.311
Finansielle indtægter/omkostninger
-122
Resultat før skat
281.189
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
61.868
Samlet årsresultat
219.321

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.334.801
Samlede omsætningsaktiver
608.931
Samlede aktiver
1.943.732
Kortfristet gæld
607.453
Langfristet gæld
19.011
Samlet gæld
626.464
Indskudt kapital
40.000
Overført overskud
1.277.268
Samlet egenkapital
1.317.268
Samlet egenkapital og gæld
1.943.732

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt