ORSTAD GULV & RENHOLD AS
Lukket 23. december 2023
Spesialister på renhold|OGR - Utvendig og Innvendig Renhold AS
OGR - Utvendig Og Innvending Renhold AS - Vi er spesialister på utvendig og innvendig vask, samt fasadevask med "SoftWash" metoden.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- Bestyrelsesformand
- FT
Fred Thorkildsen1959
- Driftstid
- 10 år
- - 14. maj 2013 til 23. dec. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 14
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 13.131.648
- NOK
- Årsresultat 2022
- 1.135.630
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 1.632.300
- NOK
Sidst opdateret: 13. maj 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
FT 1959 | Bestyrelsesformand | - |
| Suppleant | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - | |
O Lukket | Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 13.131.648 |
Samlet årsresultat | 1.135.630 |
Samlede aktiver | 5.036.010 |
Samlet gæld | 3.403.710 |
Samlet egenkapital | 1.632.300 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 13.131.648 |
Samlede driftsomkostninger | 11.572.445 |
Driftsresultat | 1.559.203 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -83.803 |
Resultat før skat | 1.475.400 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 339.770 |
Samlet årsresultat | 1.135.630 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 2.536.763 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.499.248 |
Samlede aktiver | 5.036.010 |
Kortfristet gæld | 1.680.211 |
Langfristet gæld | 1.723.499 |
Samlet gæld | 3.403.710 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 1.602.300 |
Samlet egenkapital | 1.632.300 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.036.010 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger