||
F

FM EIENDOM AS989 633 791

Udlejning
Aktieselskab
Verkstedveien 8-10 1671 KRÅKERØY, Norge

FM EIENDOM AS

Lukket 19. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 3. apr. 2006 til 19. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
3

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
13.686.913
NOK
Årsresultat 2021
-1.072.480
NOK
Samlet egenkapital 2021
23.458.866
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
13.686.913
Samlet årsresultat
-1.072.480
Samlede aktiver
111.039.745
Samlet gæld
87.580.879
Samlet egenkapital
23.458.866

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
13.686.913
Samlede driftsomkostninger
12.884.912
Driftsresultat
802.001
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.176.619
Resultat før skat
-1.374.617
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-302.137
Samlet årsresultat
-1.072.480

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
106.965.650
Samlede omsætningsaktiver
4.074.095
Samlede aktiver
111.039.745
Kortfristet gæld
10.980.871
Langfristet gæld
76.600.008
Samlet gæld
87.580.879
Indskudt kapital
23.458.866
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
23.458.866
Samlet egenkapital og gæld
111.039.745

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt