||
P

PROSJEKT A&O AS931 038 184

Udlejning
Aktieselskab
Arendalsvegen 21 4735 EVJE, Norge

PROSJEKT A&O AS

Lukket 11. juni 2025, Frivillig likvidation
Bevaring og utvikling av sentrumsbygg på Engesland i Birkenes kommune.
Utleie av fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 29. mar. 2023 til 11. jun. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
2
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
2
personer

Økonomi

Årsresultat 2024
-18.466
NOK
Samlet egenkapital 2024
20.716
NOK
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
50 %
direkte
Bestyrelsesmedlem
50 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
M
MERKANT AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesmedlem
50 %
direkte
Bestyrelsesformand
50 %
direkte
Sidst opdateret: 21. maj 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
1
50 %
Ordinære aktier
1
50 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År20242023
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-18.466
0
Samlede aktiver
20.716
0
Samlet gæld
0
0
Samlet egenkapital
20.716
40.000

R&T

År20242023
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
9.659
0
Driftsresultat
-9.659
0
Finansielle indtægter/omkostninger
-8.807
0
Resultat før skat
-18.466
0
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-18.466
0

Balanceoversigt

År20242023
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
20.716
0
Samlede aktiver
20.716
0
Kortfristet gæld
0
0
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
0
0
Indskudt kapital
40.000
40.000
Overført overskud
-19.284
0
Samlet egenkapital
20.716
40.000
Samlet egenkapital og gæld
20.716
40.000

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt