||
L

LA UTLEIE AS915 476 392

Udlejning
Aktieselskab
Ytre Strandvei 1 3770 KRAGERØ, Norge

LA UTLEIE AS

Lukket 22. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 3. jun. 2015 til 22. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.085.031
NOK
Årsresultat 2021
47.280
NOK
Samlet egenkapital 2021
138.069
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Kontaktperson-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.085.031
Samlet årsresultat
47.280
Samlede aktiver
2.375.929
Samlet gæld
2.237.860
Samlet egenkapital
138.069

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.085.031
Samlede driftsomkostninger
1.071.924
Driftsresultat
13.107
Finansielle indtægter/omkostninger
47.508
Resultat før skat
60.615
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
13.335
Samlet årsresultat
47.280

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
229.656
Samlede omsætningsaktiver
2.146.273
Samlede aktiver
2.375.929
Kortfristet gæld
2.237.860
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.237.860
Indskudt kapital
530.000
Overført overskud
-391.931
Samlet egenkapital
138.069
Samlet egenkapital og gæld
2.375.929

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt