FVF AS
Lukket 17. april 2024, InsolvensbehandlingFVF AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- SO
Steinar Olsen1978
- Bestyrelsesformand
- SO
Steinar Olsen1978
- Driftstid
- 7 år
- - 12. jul. 2017 til 17. apr. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 6.244.339
- NOK
- Årsresultat 2021
- -88.961
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -47.856
- NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SO 1978 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SO 1978 | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 6.244.339 |
Samlet årsresultat | -88.961 |
Samlede aktiver | 1.498.788 |
Samlet gæld | 1.546.644 |
Samlet egenkapital | -47.856 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 6.244.339 |
Samlede driftsomkostninger | 6.320.287 |
Driftsresultat | -75.949 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -37.575 |
Resultat før skat | -113.524 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -24.563 |
Samlet årsresultat | -88.961 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 218.605 |
Samlede omsætningsaktiver | 1.280.183 |
Samlede aktiver | 1.498.788 |
Kortfristet gæld | 1.467.883 |
Langfristet gæld | 78.761 |
Samlet gæld | 1.546.644 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -77.856 |
Samlet egenkapital | -47.856 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.498.788 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger