||
B

BOLD REAL ESTATE AS924 527 390

Udlejning
Aktieselskab
Alundamveien 63 0957 OSLO, Norge

BOLD REAL ESTATE AS

Lukket 11. november 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 31. jan. 2020 til 11. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
16.500.000
NOK
Årsresultat 2020
432.085
NOK
Samlet egenkapital 2020
456.515
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
16.500.000
Samlet årsresultat
432.085
Samlede aktiver
13.846.603
Samlet gæld
13.390.088
Samlet egenkapital
456.515

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
16.500.000
Samlede driftsomkostninger
15.059.899
Driftsresultat
1.440.101
Finansielle indtægter/omkostninger
-886.147
Resultat før skat
553.955
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
121.870
Samlet årsresultat
432.085

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
3.228.618
Samlede omsætningsaktiver
10.617.985
Samlede aktiver
13.846.603
Kortfristet gæld
4.037.088
Langfristet gæld
9.353.000
Samlet gæld
13.390.088
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
432.085
Samlet egenkapital
456.515
Samlet egenkapital og gæld
13.846.603

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt