||
D

DAMGAARD EIENDOM AS979 782 985

Udlejning
Aktieselskab
Nydalsveien 28 0484 OSLO, Norge

DAMGAARD EIENDOM AS

Lukket 11. december 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 7. maj 1998 til 11. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.993.432
NOK
Årsresultat 2021
-5.503.148
NOK
Samlet egenkapital 2021
-1.467.536
NOK
Sidst opdateret: 12. jul. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.993.432
Samlet årsresultat
-5.503.148
Samlede aktiver
7.372.378
Samlet gæld
8.839.914
Samlet egenkapital
-1.467.536

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.993.432
Samlede driftsomkostninger
9.996.309
Driftsresultat
-7.002.877
Finansielle indtægter/omkostninger
-122.154
Resultat før skat
-7.125.031
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-1.621.883
Samlet årsresultat
-5.503.148

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
7.357.278
Samlede omsætningsaktiver
15.100
Samlede aktiver
7.372.378
Kortfristet gæld
126.415
Langfristet gæld
8.713.499
Samlet gæld
8.839.914
Indskudt kapital
1.435.105
Overført overskud
-2.902.641
Samlet egenkapital
-1.467.536
Samlet egenkapital og gæld
7.372.378

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt