||
G

GAMLE HORTEN GÅRD EIENDOM AS993 358 592

Udlejning
Aktieselskab
Øvre vei 5A 3183 HORTEN, Norge

GAMLE HORTEN GÅRD EIENDOM AS

Lukket 24. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 1. dec. 2008 til 24. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
910.236
NOK
Årsresultat 2022
313.569
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.325.461
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
910.236
Samlet årsresultat
313.569
Samlede aktiver
5.678.934
Samlet gæld
3.353.473
Samlet egenkapital
2.325.461

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
910.236
Samlede driftsomkostninger
432.157
Driftsresultat
478.079
Finansielle indtægter/omkostninger
-46.818
Resultat før skat
431.260
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
117.691
Samlet årsresultat
313.569

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.499.410
Samlede omsætningsaktiver
1.179.524
Samlede aktiver
5.678.934
Kortfristet gæld
601.743
Langfristet gæld
2.751.730
Samlet gæld
3.353.473
Indskudt kapital
2.401.000
Overført overskud
-75.539
Samlet egenkapital
2.325.461
Samlet egenkapital og gæld
5.678.934

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt