||
M

MOLO INVEST AS986 089 942

Udlejning
Aktieselskab
Molovegen 15 6004 ÅLESUND, Norge

MOLO INVEST AS

Lukket 10. juni 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 29. sep. 2003 til 10. jun. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
-40.617
NOK
Samlet egenkapital 2021
-83.621
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 17. okt. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-40.617
Samlede aktiver
203.958
Samlet gæld
287.579
Samlet egenkapital
-83.621

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
50.720
Driftsresultat
-50.720
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.354
Resultat før skat
-52.074
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-11.457
Samlet årsresultat
-40.617

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
212.312
Samlede omsætningsaktiver
-8.354
Samlede aktiver
203.958
Kortfristet gæld
207.511
Langfristet gæld
80.068
Samlet gæld
287.579
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-183.621
Samlet egenkapital
-83.621
Samlet egenkapital og gæld
203.958

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt