||
GP EIENDOM AS

GP EIENDOM AS911 677 911

Udlejning
Aktieselskab
Sjøgata 52 8006 BODØ, Norge

GP EIENDOM AS

Lukket 24. april 2023
GP Musikk A/S
GP Musikk er en musikk og lydinstallasjons-butikk i Bodø. Entusiasme, kompetanse, vilje, markedskontakt og service-innstilling er stikkord som beskriver GP Musikk.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 9. mar. 2013 til 24. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
496.098
NOK
Årsresultat 2022
87.385
NOK
Samlet egenkapital 2022
527.463
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
496.098
Samlet årsresultat
87.385
Samlede aktiver
5.447.308
Samlet gæld
4.919.845
Samlet egenkapital
527.463

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
496.098
Samlede driftsomkostninger
204.288
Driftsresultat
291.810
Finansielle indtægter/omkostninger
-282.694
Resultat før skat
9.116
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-78.269
Samlet årsresultat
87.385

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.386.788
Samlede omsætningsaktiver
60.519
Samlede aktiver
5.447.308
Kortfristet gæld
101.792
Langfristet gæld
4.818.053
Samlet gæld
4.919.845
Indskudt kapital
332.000
Overført overskud
195.463
Samlet egenkapital
527.463
Samlet egenkapital og gæld
5.447.308

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt