||
S

SKOTTERUD SYD AS996 953 653

Udlejning
Aktieselskab
Lade alle 40 7041 TRONDHEIM, Norge

SKOTTERUD SYD AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 24. maj 2011 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
44.000
NOK
Årsresultat 2022
-858.099
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.048.540
NOK
Sidst opdateret: 22. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
44.000
Samlet årsresultat
-858.099
Samlede aktiver
3.750.424
Samlet gæld
2.701.884
Samlet egenkapital
1.048.540

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
44.000
Samlede driftsomkostninger
1.052.370
Driftsresultat
-1.008.370
Finansielle indtægter/omkostninger
-91.757
Resultat før skat
-1.100.127
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-242.028
Samlet årsresultat
-858.099

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.595.540
Samlede omsætningsaktiver
1.154.883
Samlede aktiver
3.750.424
Kortfristet gæld
2.701.884
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.701.884
Indskudt kapital
1.048.540
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
1.048.540
Samlet egenkapital og gæld
3.750.424

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt