||
B

BFOREST59 AS977 060 788

Udlejning
Aktieselskab
Harpunveien 8 3128 NØTTERØY, Norge

BFOREST59 AS

Lukket 11. marts 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
PW
Driftstid
27 år
- 6. jan. 1997 til 11. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
6.600.932
NOK
Årsresultat 2022
-388.790
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.429.905
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 10. nov. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
6.600.932
Samlet årsresultat
-388.790
Samlede aktiver
1.736.968
Samlet gæld
307.063
Samlet egenkapital
1.429.905

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
6.600.932
Samlede driftsomkostninger
7.098.272
Driftsresultat
-497.340
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.112
Resultat før skat
-498.452
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-109.662
Samlet årsresultat
-388.790

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
765.257
Samlede omsætningsaktiver
971.711
Samlede aktiver
1.736.968
Kortfristet gæld
307.063
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
307.063
Indskudt kapital
1.369.754
Overført overskud
60.151
Samlet egenkapital
1.429.905
Samlet egenkapital og gæld
1.736.968

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt