||
P

PHENIX PROPS AS826 039 922

Udlejning
Aktieselskab
Edvard Storms gate 2 0166 OSLO, Norge

PHENIX PROPS AS

Lukket 31. december 2024, Frivillig likvidation
Kjøpe, selge, og leie ut eiendom i Norge. Selskapet skal også kunne foreta investeringer i aksjer samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretagender.
Kjøp, salg og utleie av eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 26. nov. 2020 til 31. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-149
NOK
Samlet egenkapital 2023
20.351
NOK
Sidst opdateret: 31. okt. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlet årsresultat
-149
210
-5.365
Samlede aktiver
20.351
20.500
320.290
Samlet gæld
0
0
300.000
Samlet egenkapital
20.351
20.500
20.290

R&T

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlede driftsomkostninger
191
-270
6.879
Driftsresultat
-191
270
-6.879
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
0
Resultat før skat
-191
270
-6.879
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-42
60
-1.514
Samlet årsresultat
-149
210
-5.365

Balanceoversigt

År202320222021
Samlede anlægsaktiver
2.721
2.679
302.469
Samlede omsætningsaktiver
17.630
17.821
17.821
Samlede aktiver
20.351
20.500
320.290
Kortfristet gæld
0
0
0
Langfristet gæld
0
0
300.000
Samlet gæld
0
0
300.000
Indskudt kapital
30.000
30.000
30.000
Overført overskud
-9.649
-9.500
-9.710
Samlet egenkapital
20.351
20.500
20.290
Samlet egenkapital og gæld
20.351
20.500
320.290

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt