||
S

STØA HOLDING AS926 808 796

Udlejning
Aktieselskab
3677 NOTODDEN, Norge

STØA HOLDING AS

Lukket 17. september 2024, Mangler obligatorisk revisor
Kjøp, salg, utvikling, utleie og investering i eiendom. Selskapet skal også drive med transport av kjøretøy mm. Samt alt som faller naturlig til dette. I tillegg vil de investere i andre selskaper.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 17. mar. 2021 til 17. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
-3.175
NOK
Samlet egenkapital 2021
21.255
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 19. mar. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-3.175
Samlede aktiver
51.255
Samlet gæld
30.000
Samlet egenkapital
21.255

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
3.187
Driftsresultat
-3.187
Finansielle indtægter/omkostninger
12
Resultat før skat
-3.175
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-3.175

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
50.577
Samlede omsætningsaktiver
678
Samlede aktiver
51.255
Kortfristet gæld
30.000
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
30.000
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-3.175
Samlet egenkapital
21.255
Samlet egenkapital og gæld
51.255

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt