||
S

SEPTEMBER K & U AS989 222 597

Udlejning
Aktieselskab
Marineveien 11A 4632 KRISTIANSAND S, Norge

SEPTEMBER K & U AS

Lukket 9. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 14. feb. 2006 til 9. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
108.000
NOK
Årsresultat 2021
114.085
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.585.652
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
108.000
Samlet årsresultat
114.085
Samlede aktiver
2.736.651
Samlet gæld
1.150.999
Samlet egenkapital
1.585.652

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
108.000
Samlede driftsomkostninger
46.915
Driftsresultat
61.085
Finansielle indtægter/omkostninger
66.438
Resultat før skat
127.523
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
13.438
Samlet årsresultat
114.085

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.182.767
Samlede omsætningsaktiver
553.883
Samlede aktiver
2.736.651
Kortfristet gæld
1.145.329
Langfristet gæld
5.670
Samlet gæld
1.150.999
Indskudt kapital
1.471.125
Overført overskud
114.527
Samlet egenkapital
1.585.652
Samlet egenkapital og gæld
2.736.651

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt