||
B

BØGATA EIENDOM 2 AS919 298 081

Udlejning
Aktieselskab
Bøgata 2 0655 OSLO, Norge

BØGATA EIENDOM 2 AS

Lukket 25. november 2024, Mangler obligatorisk revisor
Utleie av fast eiendom, samt annen eiendomsrelatert virksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 14. jul. 2017 til 25. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
388.269
NOK
Årsresultat 2021
-115.518
NOK
Samlet egenkapital 2021
-115.517
NOK
Sidst opdateret: 10. sep. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
FratrådtBestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 22. jan. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
388.269
Samlet årsresultat
-115.518
Samlede aktiver
895.671
Samlet gæld
1.011.188
Samlet egenkapital
-115.517

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
388.269
Samlede driftsomkostninger
503.787
Driftsresultat
-115.518
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-115.518
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-115.518

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
895.671
Samlede aktiver
895.671
Kortfristet gæld
962.460
Langfristet gæld
48.727
Samlet gæld
1.011.188
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-145.517
Samlet egenkapital
-115.517
Samlet egenkapital og gæld
895.671

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt