||
I

INGENIØR CARL U BUGGE AS945 822 929

Udlejning
Aktieselskab
Ibsens gate 3 8800 SANDNESSJØEN, Norge

INGENIØR CARL U BUGGE AS

Lukket 7. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 7. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
88.887
NOK
Årsresultat 2021
-124.687
NOK
Samlet egenkapital 2021
-621.911
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
88.887
Samlet årsresultat
-124.687
Samlede aktiver
1.905.001
Samlet gæld
2.526.912
Samlet egenkapital
-621.911

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
88.887
Samlede driftsomkostninger
0
Driftsresultat
-21.961
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-124.687
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-124.687

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.900.011
Samlede omsætningsaktiver
4.990
Samlede aktiver
1.905.001
Kortfristet gæld
673.372
Langfristet gæld
1.853.540
Samlet gæld
2.526.912
Indskudt kapital
2.069.000
Overført overskud
-2.690.911
Samlet egenkapital
-621.911
Samlet egenkapital og gæld
1.905.001

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt