||
B

BRATLAND EIENDOM AS921 654 405

Udlejning
Aktieselskab
Haakon den godes vei 14 0373 OSLO, Norge

BRATLAND EIENDOM AS

Lukket 20. april 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 2. nov. 2018 til 20. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
245.000
NOK
Årsresultat 2022
-743.383
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.709.548
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
245.000
Samlet årsresultat
-743.383
Samlede aktiver
9.750.274
Samlet gæld
11.459.822
Samlet egenkapital
-1.709.548

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
245.000
Samlede driftsomkostninger
675.477
Driftsresultat
-430.477
Finansielle indtægter/omkostninger
-522.577
Resultat før skat
-953.055
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-209.672
Samlet årsresultat
-743.383

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.702.173
Samlede omsætningsaktiver
48.101
Samlede aktiver
9.750.274
Kortfristet gæld
65.643
Langfristet gæld
11.394.180
Samlet gæld
11.459.822
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-1.739.548
Samlet egenkapital
-1.709.548
Samlet egenkapital og gæld
9.750.274

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt