||
R

RENEO SERVICES AS930 735 272

Rengøring og vedligeholdelse
Aktieselskab
Erling Skjalgssons gate 21C 0267 OSLO, Norge

RENEO SERVICES AS

Lukket 3. juli 2025, Insolvensbehandling
Rengjøringsvirksomhet rettet mot næringslivet. Salg av rengjøringsprodukter gjennom e-handel, eiendomsservice og virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Aktivitet/bransje: Rengjøringsvirksomhet. Rengjøring av bygninger.

Nøgleord

rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 14. feb. 2023 til 3. jul. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
300
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
977.880
NOK
Årsresultat 2023
17.274
NOK
Samlet egenkapital 2023
47.274
NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
100 %
direkte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
100 %
direkte

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
100 %
direkte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
300
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
977.880
Samlet årsresultat
17.274
Samlede aktiver
336.874
Samlet gæld
289.600
Samlet egenkapital
47.274

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
977.880
Samlede driftsomkostninger
955.734
Driftsresultat
22.146
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
22.146
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
4.872
Samlet årsresultat
17.274

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
4.160
Samlede omsætningsaktiver
332.714
Samlede aktiver
336.874
Kortfristet gæld
289.600
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
289.600
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
17.274
Samlet egenkapital
47.274
Samlet egenkapital og gæld
336.874

Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger