||
H

HESTAVANGEN 12 AS827 113 832

Udlejning
Aktieselskab
Gamle Bordalsvegen 74 5700 VOSS, Norge

HESTAVANGEN 12 AS

Lukket 21. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 15. maj 2021 til 21. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
183.369
NOK
Årsresultat 2022
-40.068
NOK
Samlet egenkapital 2022
-18.169
NOK
Sidst opdateret: 20. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
183.369
68.760
Samlet årsresultat
-40.068
469
Samlede aktiver
71.976
46.829
Samlet gæld
90.145
24.930
Samlet egenkapital
-18.169
21.899

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
183.369
68.760
Samlede driftsomkostninger
224.956
68.281
Driftsresultat
-41.587
479
Finansielle indtægter/omkostninger
1.519
-10
Resultat før skat
-40.068
469
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-40.068
469

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
71.976
46.829
Samlede aktiver
71.976
46.829
Kortfristet gæld
90.145
24.930
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
90.145
24.930
Indskudt kapital
21.430
21.430
Overført overskud
-39.599
469
Samlet egenkapital
-18.169
21.899
Samlet egenkapital og gæld
71.976
46.829

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt