||
E

EIGN AS936 769 675

Udlejning
Aktieselskab
Engesetvegen 2 6102 VOLDA, Norge

EIGN AS

Lukket 9. november 2023, Frivillig likvidation
Hjem - Vestvask

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 9. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
735.960
NOK
Årsresultat 2022
282.400
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.953.989
NOK
Sidst opdateret: 25. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
735.960
Samlet årsresultat
282.400
Samlede aktiver
6.161.469
Samlet gæld
3.207.480
Samlet egenkapital
2.953.989

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
735.960
Samlede driftsomkostninger
178.480
Driftsresultat
557.481
Finansielle indtægter/omkostninger
-180.608
Resultat før skat
376.873
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
94.473
Samlet årsresultat
282.400

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.154.152
Samlede omsætningsaktiver
3.007.317
Samlede aktiver
6.161.469
Kortfristet gæld
158.445
Langfristet gæld
3.049.035
Samlet gæld
3.207.480
Indskudt kapital
760.240
Overført overskud
2.193.749
Samlet egenkapital
2.953.989
Samlet egenkapital og gæld
6.161.469

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt