||
H

HOVEDGATA AS920 841 872

Udlejning
Aktieselskab
Langesandheia 4 4904 TVEDESTRAND, Norge

HOVEDGATA AS

Lukket 7. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
HO
Bestyrelsesformand
HO
Driftstid
5 år
- 15. maj 2018 til 7. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.052.270
NOK
Årsresultat 2021
257.120
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.168.079
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.052.270
Samlet årsresultat
257.120
Samlede aktiver
9.560.304
Samlet gæld
8.392.225
Samlet egenkapital
1.168.079

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.052.270
Samlede driftsomkostninger
641.662
Driftsresultat
410.608
Finansielle indtægter/omkostninger
-153.488
Resultat før skat
257.120
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
257.120

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
9.087.100
Samlede omsætningsaktiver
473.204
Samlede aktiver
9.560.304
Kortfristet gæld
1.442.225
Langfristet gæld
6.950.000
Samlet gæld
8.392.225
Indskudt kapital
1.530.300
Overført overskud
-362.221
Samlet egenkapital
1.168.079
Samlet egenkapital og gæld
9.560.304

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt