||
S

SOLGANG AS928 180 719

Udlejning
Aktieselskab
c/o Myhre Advokatfirma AS Erik Børresens alle 9 3015 DRAMMEN, Norge

SOLGANG AS

Lukket 15. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 20. nov. 2021 til 15. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
241.250
NOK
Årsresultat 2022
-168.856
NOK
Samlet egenkapital 2022
-24.426
NOK
Sidst opdateret: 26. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 29. jun. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
241.250
Samlet årsresultat
-168.856
Samlede aktiver
200.491
Samlet gæld
224.917
Samlet egenkapital
-24.426

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
241.250
Samlede driftsomkostninger
410.106
Driftsresultat
-168.856
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-168.856
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-168.856

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
200.491
Samlede aktiver
200.491
Kortfristet gæld
10.917
Langfristet gæld
214.000
Samlet gæld
224.917
Indskudt kapital
144.430
Overført overskud
-168.856
Samlet egenkapital
-24.426
Samlet egenkapital og gæld
200.491

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt