||
M

MEL HEIA 15 AS930 681 504

Udlejning
Aktieselskab
Garderåsen terrasse 2 1900 FETSUND, Norge

MEL HEIA 15 AS

Lukket 10. december 2024
Drift eller utleie av egen fast eiendom og hva dermed står i forbindelse.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 19. jan. 2023 til 10. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
880.643
NOK
Årsresultat 2023
610.987
NOK
Samlet egenkapital 2023
73.823
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 1. jun. 2024

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
880.643
Samlet årsresultat
610.987
Samlede aktiver
1.045.339
Samlet gæld
971.516
Samlet egenkapital
73.823

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
880.643
Samlede driftsomkostninger
97.326
Driftsresultat
783.317
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
783.317
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
172.330
Samlet årsresultat
610.987

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.019.011
Samlede omsætningsaktiver
26.328
Samlede aktiver
1.045.339
Kortfristet gæld
967.813
Langfristet gæld
3.703
Samlet gæld
971.516
Indskudt kapital
60.695
Overført overskud
13.128
Samlet egenkapital
73.823
Samlet egenkapital og gæld
1.045.339

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt